Nowy numer 3/2021 Archiwum

Preludium Wielkiego Tygodnia

W Jarnołtówku dzieci wystawiły Misterium Pasyjne.

Biblijne sceny od kuszenia na pustyni, przez uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy, Ostatnią Wieczerzę, modlitwę w Ogrójcu, zdradę Judasza aż po sąd Piłata, mękę i śmierć Chrystusa mogli obejrzeć w Niedzielę Palmową goście, turyści i mieszkańcy Jarnołtówka

Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w kościele parafialnym św. Bartłomieja Apostoła uczniowie PSP Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Jarnołtówek przedstawili misterium pasyjne, które wprowadziło atmosferę wielkopostnej zadumy.

Po raz drugi misterium zostało wystawione w Wielki Poniedziałek i towarzyszyło wielkopostnym naukom rekolekcyjnym, głoszonym przez o. Faustyna Zatokę OFM z Prudnika-Lasu. Tym razem, z wielkim przejęciem obejrzeli je koledzy, koleżanki i nauczyciele małych aktorów z Publicznej Szkoły Podstawowej i Niepublicznego Gimnazjum  SRW w Jarnołtówku oraz przebywający na turnusie sanatoryjnym uczniowie Zespołu Szkół przy Ośrodku Rehabilitacji i Leczenia Dzieci w Jarnołtówku.

- Dla aktorów i widzów tegorocznego misterium była to niecodzienna forma katechezy biblijnej, a zarazem wspaniałe wprowadzenie w głębokie i pełne refleksji przeżycie wydarzeń zbawczych Triduum Paschalnego i Wielkiej Nocy - podkreśla katechetka Agata Fiałkowska.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama