Nowy numer 23/2021 Archiwum

Reklama przed kanonizacją

Uwaga: tekst zawiera lokowanie produktów.

Krótko, węzłowato i szczerze: polecam książkę, którą napisała dziennikarka opolskiego „Gościa” Anna Kwaśnicka. Nosi ona tytuł (książka rzecz jasna, nie Ania) „Ślady świętości Jana Pawła II na Opolszczyźnie” i została ładnie wydana przez nasze diecezjalne wydawnictwo św. Krzyża.

Większą jej część zajmują opowieści Eugeniusza Mroza o gimnazjalnym koledze z Wadowic - Karolu Wojtyle oraz relacja z tego, co opowiadał w Oleśnie papieski fotograf Arturo Mari. Obok tego - kalendarium wydarzeń z życia kard. Wojtyły - Jana Pawła II związanych z naszą ziemią oraz nabożeństwo ku czci świętego Jana Pawła opracowane przez dyrektora wydawnictwa ks. Waldemara Klingera.

Widziałem, jak Ania pracowała nad książką, ile włożyła w nią wysiłku i serca. Dla tych, którym Jan Paweł II jest bliski, a nasz opolski Kościół też - prawdziwie rzecz godna pożądania i piękna. Przy tym wcale niedroga, zapewniam. Do nabycia w najlepszych księgarniach i parafiach!

A ponieważ kanonizację mamy podwójną, więc jest czas i na Jana XXIII. Uwaga: teraz będę chwalił się ja, proszę więc o głośne werble!

Błogosławiony papież pomógł mi po raz któryś tam. Dziwię się szczerze, bo prosiłem go o pomoc w tej sprawie dobrych już kilka miesięcy temu! A dopiero dzisiaj nadeszła - ze Stambułu, gdzie przyszły papież Jan spędził niemal 10 lat w dyplomatycznej służbie Stolicy Apostolskiej - niespodziewana, ale pozytywna odpowiedź.

Ja sam - człowiek małej wiary - sprawę odłożyłem już ad acta. Cierpliwości, spokojnie, piano Andrea, jakby mówił do mnie bł. Jan XXIII. Myślę, że to on, oczywiście z niewielką pomocą jego następcy na stanowisku nuncjusza w Turcji, pomógł mi w uzyskaniu wywiadu z Bartłomiejem I, Patriarchą Ekumenicznym, duchowym zwierzchnikiem prawosławia.

Szukajcie go wkrótce w „Gościu Niedzielnym”, najlepiej sprzedającym się tygodniku w Polsce!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama