Nowy numer 2/2021 Archiwum

Misterium muzyczne "Totus tuus"

Prapremiera spektaklu Teatru "A" już w czwartek 1 maja w Nysie.

Będzie to przedstawienie plenerowe, wystawione na Rynku Solnym w Nysie wpisane w wielkie dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II.

– W warstwie tematycznej artyści gliwickiego Teatru „A” oraz zaproszeni do współpracy twórcy postanowili sięgnąć do zapisków i dokumentów dotyczących przede wszystkim wcześniejszego okresu w biografii Karola Wojtyły, w przeświadczeniu, że wczesna śmierć ziemskiej matki w duchowym wymiarze zbliża Karola do Matki Boga – czytamy w zapowiedzi spektaklu, który poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak pobożność maryjna kształtowała i kształtuje nasze społeczeństwo.

W warstwie muzycznej pojawią się fragmenty Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, śpiewanie na żywo, „rdzennie” przez kilku starszych artystów z uznanego na Podhalu Zespołu „Regle” z Poronina. Jednocześnie w spektaklu pojawiają się fragmenty starogreckiego hymnu maryjnego Akatyst ku czci Bogurodzicy w wykonaniu Chóru Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, przygotowanego przez muzykologa ks. dr Piotra Towarka.

Reżyserem i scenarzystą „Totus tuus. Misterium muzyczne” jest Leszek Styś.

Ten nowy spektakl gliwickiego Teatru „A” honorowym patronatem objął kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

Rozpoczęcie nyskiej prapremiery muzycznego przedstawienia 1 maja o 19.00 na Rynku Solnym. Wcześniej, już od 17.00 zaplanowano występy lokalnych zespołów religijnych.

Zapraszają parafie dekanatu nyskiego oraz Urząd Miasta w Nysie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama