Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ewangelia na placach

Droga Neokatechumenalna będzie głosić nowinę o Zmartwychwstaniu w czterech miastach diecezji opolskiej

Przez kolejne niedziele wielkanocne, począwszy od 4 maja, członkowie wspólnot Drogi Neokatechumenalnej z diecezji opolskiej będą prowadzić ewangelizację w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i Prudniku. Te spotkania wpisują się w Wielką Misję na Placach, która będzie prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne na całym świecie.

W każdą z niedziel między 4 maja a 1 czerwca spotkania będą odbywały się w Opolu o godz. 15.30 placu Kopernika pomiędzy "Solarisem" a Technikum Mechanicznym; a także w Kędzierzynie-Koźlu o godz. 15.30 na dawnych kortach przy ul. Partyzantów.

Z kolei w niedziele między 4 a 25 maja spotkania będą w Nysie o godz. 15.00 w Rynku, na placu przed Bazyliką św. Jakuba i św. Agnieszki oraz w Prudniku o godz. 16.00 w Rynku przy Kolumnie Maryjnej.

Każde ze spotkań będzie miało swój temat:

  • 4 maja – Kim jest Bóg dla Ciebie? Czy wierzysz w Boga? Dlaczego? Czy doświadczyłeś w Twoim życiu, że Bóg istnieje?
  • 11 maja – Kim jesteś? Po co żyjesz? Jaki sens ma Twoje życie? Czy jesteś szczęśliwy?
  • 18 maja – Kerygmat cz.1. Nowina o twoim zbawieniu w Jezusie Chrystusie
  • 25 maja – Głoszenie Ewangelii i wołanie do nawrócenia
  • 1 czerwca – Co to jest Kościół? Jakie jest Twoje doświadczenie Kościoła? Czy chciałbyś, żeby wspólnota chrześcijańska ci pomagała?

W czasie ewangelizacji będzie czas na śpiew, taniec, wysłuchanie świadectw członków Drogi Neokatechumenalnej, jak i katechezę, po której będą czytane słowa Ewangelii. Każde spotkanie zakończy błogosławieństwo.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama