Nowy numer 28/2018 Archiwum

Święty wśród nas

Jeszcze przez kilka tygodni można w katedrze opolskiej można zobaczyć wystawę „Jan Paweł II na Śląsku Opolskim. Pamiętamy”.

Wystawa, którą zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego, ukazuje związki św. Jana Pawła II z Opolszczyzną i jej mieszkańcami.

Na planszach rozstawionych w bocznej nawie katedry opolskiej zobaczymy m.in. zdjęcia dokumentujące pobyty Karola Wojtyły na opolskiej ziemi jeszcze przed wyborem na Stolicę Piotrową, fotografie z 1983 roku z Góry św. Anny, gdzie św. Jan Paweł II koronował obraz Matki Boskiej Opolskiej, czy zdjęcia z uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa Uniwersytetu Opolskiego, która miała miejsce na Watykanie w 2004 roku.

Wystawa przypomina też, jak opolanie przeżywali śmierć ukochanego papieża. Zaprezentowani są rodzimi twórcy, którzy swoje dzieła wykonali w hołdzie św. Janowi Pawłowi II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia będą „żywym pomnikiem” znamienitego pontyfikatu, a także opolskie miejsca, które noszą imię papieża.

Zdjęcia opatrzone są krótkimi komentarzami, a także fragmentami z papieskiej homilii, wygłoszonej 21 czerwca 1983 roku na Górze św. Anny.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma