Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ballada o Wołyniu

Zapraszamy na spektakl. Dla naszych Czytelników mamy cztery bilety.

W sobotę 17 maja o godz. 19 w auli Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu (ul. Czaplaka 1a) tarnowska grupa teatralna „Teatr Nie Teraz” zaprezentuje spektakl „Ballada o Wołyniu”. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł (ulgowy) można kupić w Księgarni WAM (ul. Czaplaka 1).

„Ballada o Wołyniu” wykorzystuje fabularne wątki powieści Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje”. W inscenizacji obecne są również stare pieśni polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci. Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metafora teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy – informuje oficjalna strona teatru.

Reżyseria, scenariusz i scenografia: Tomasz A. Żak. Występują: Agnieszka Rodzik, Ewa Tomasik, Magdalena Zbylut.

Jako patron medialny przedstawienia mamy 4 zaproszenia dla naszych Czytelników. Aby je otrzymać wystarczy wysłać e-mail pod adres: opole@gosc.pl.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Poniżej można zobaczyć zwiastun spektaklu:

Teatr Nie Teraz - Ballada o Wołyniu (zwiastun)
Teatr Nie Teraz

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama