Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ballada o Wołyniu

Zapraszamy na spektakl. Dla naszych Czytelników mamy cztery bilety.

W sobotę 17 maja o godz. 19 w auli Jezuickiego Ośrodka Formacji i Kultury „Xaverianum” w Opolu (ul. Czaplaka 1a) tarnowska grupa teatralna „Teatr Nie Teraz” zaprezentuje spektakl „Ballada o Wołyniu”. Bilety w cenie 20 zł i 15 zł (ulgowy) można kupić w Księgarni WAM (ul. Czaplaka 1).

„Ballada o Wołyniu” wykorzystuje fabularne wątki powieści Włodzimierza Odojewskiego „Zasypie wszystko, zawieje”. W inscenizacji obecne są również stare pieśni polskie i ukraińskie. Oś dramatyczna spektaklu to równolegle prowadzone losy trzech młodych kobiet, szykujących się na własne gody, które okażą się jednak nie czasem wesela, ale czasem śmierci. Zderzenie udokumentowanych relacji świadków ludobójstwa z metafora teatralną, gdzie śmierć odbija się krwawą pożogą w oczach młodych kobiet, daje widzowi szansę na dotarcie do prawdy – informuje oficjalna strona teatru.

Reżyseria, scenariusz i scenografia: Tomasz A. Żak. Występują: Agnieszka Rodzik, Ewa Tomasik, Magdalena Zbylut.

Jako patron medialny przedstawienia mamy 4 zaproszenia dla naszych Czytelników. Aby je otrzymać wystarczy wysłać e-mail pod adres: opole@gosc.pl.

Liczy się kolejność zgłoszeń.

Poniżej można zobaczyć zwiastun spektaklu:

Teatr Nie Teraz - Ballada o Wołyniu (zwiastun)
Teatr Nie Teraz

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma