Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zawadzkie i Ozimek górą!

Lektorzy i ministranci sprawdzili swoją wiedzę w diecezjalnych eliminacjach XXI Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego.

– W eliminacjach, które odbyły się na Wydziale Teologicznym UO, uczestniczyli ministranci z 6 parafii naszej diecezji – informuje ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO.

Sprawdzana była znajomość czterech ewangelii wraz z wstępami i przypisami, a ministranci rywalizowali zarówno zespołowo, jak i indywidualnie.

Najlepsi okazali się: Wojciech Michalak z parafii św. Jana Chrzciciela w Ozimku, Bartosz Pamuła z parafii Świętej Rodziny w Zawadzkiem oraz Dominik Lis, również z parafii Świętej Rodziny w Zawadzkiem.

Drużynowo zwyciężyli ministranci z parafii Świętej Rodziny w Zawadzkiem. Drugie miejsce zajęła drużyna ministrantów z Ozimka, a trzecie – z parafii św. Jakuba i św. Agnieszki Nysy.

– Zwycięzca Wojciech Michalak z Ozimka i najlepsza drużyna z Zawadzkiego będą reprezentować diecezję opolską w finale konkursu, który odbędzie się w dniach 23-24 maja w Gościkowie – Paradyżu, w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej – podkreśla ks. Zygfryd Waskin.

Uczestnicy konkursowych zmagań   Uczestnicy konkursowych zmagań Diecezjalne duszpasterstwo LSO

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma