Nowy numer 3/2021 Archiwum

Fotograficzne spotkanie z Kresami

Do 9 czerwca w Fotogalerii MBP prezentowane będą zdjęcia Jacka Baranowskiego.

Wystawa fotografii, zatytułowana „Kresy”, przenosi w takie miejsca, jak Kamieniec Podolski, Lwów, cmentarz Łyczakowski, Podhorce, Olesko czy Chocim. Prezentowane zdjęcia powstały podczas kilkudniowej wyprawy Telewizji Republika na Kresy Rzeczpospolitej jesienią 2013 roku.

– Dwa z pokazywanych zdjęć pochodzą z późniejszego wyjazdu, już tylko do Lwowa – wyjaśniał Jacek Baranowski podczas wernisażu, który odbył się 19 maja w Fotogalerii MBP w Opolu.

– Chociaż duża część mojej rodziny pochodzi z Kresów Wschodnich, wyjazd w tamte strony bardzo długo odkładałem. Ale kiedy już pojechałem, to zachwyciłem się Kresami. Zafascynowały mnie – podkreślał autor wystawy i od razu zapewnił: – Zamierzam wracać na Ukrainę wiele razy.

Jacek Baranowski pochodzi z Opola. Jest absolwentem historii Uniwersytetu Opolskiego. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Nowej Trybunie Opolskiej”, „Przekroju”, „Poznaniaku”. Wykładał fotografię w Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym w Opolu. Od 2005 roku pracuje jako fotograf reklamowy w Londynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama