Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Fotograficzne spotkanie z Kresami

Do 9 czerwca w Fotogalerii MBP prezentowane będą zdjęcia Jacka Baranowskiego.

Wystawa fotografii, zatytułowana „Kresy”, przenosi w takie miejsca, jak Kamieniec Podolski, Lwów, cmentarz Łyczakowski, Podhorce, Olesko czy Chocim. Prezentowane zdjęcia powstały podczas kilkudniowej wyprawy Telewizji Republika na Kresy Rzeczpospolitej jesienią 2013 roku.

– Dwa z pokazywanych zdjęć pochodzą z późniejszego wyjazdu, już tylko do Lwowa – wyjaśniał Jacek Baranowski podczas wernisażu, który odbył się 19 maja w Fotogalerii MBP w Opolu.

– Chociaż duża część mojej rodziny pochodzi z Kresów Wschodnich, wyjazd w tamte strony bardzo długo odkładałem. Ale kiedy już pojechałem, to zachwyciłem się Kresami. Zafascynowały mnie – podkreślał autor wystawy i od razu zapewnił: – Zamierzam wracać na Ukrainę wiele razy.

Jacek Baranowski pochodzi z Opola. Jest absolwentem historii Uniwersytetu Opolskiego. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych i zbiorowych, publikował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Nowej Trybunie Opolskiej”, „Przekroju”, „Poznaniaku”. Wykładał fotografię w Państwowym Studium Kulturalno-Oświatowym w Opolu. Od 2005 roku pracuje jako fotograf reklamowy w Londynie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma