Nowy numer 4/2021 Archiwum

Marsze dla Życia i Rodziny

Z roku na rok odbywają się w coraz większej liczbie miast diecezji opolskiej. Sprawdź, gdzie masz najbliżej.

W tym roku już w sześciu miejscowościach odbędą się radosne i kolorowe manifestacje promujące wartość tradycyjnej rodziny. Wszystkie marsze odbędą się w niedzielę 1 czerwca.

Tradycyjnie marsz przejdzie ulicami stolicy diecezji. Jednak tym razem w Opolu zmieniona została trasa. Manifestacja rozpocznie się o 13.30 na Placu Katedralnym, po Mszy św. południowej. Rodzinny korowód przejdzie ulicami: Katedralną, Piastowską, Zamkową, pl. Wolności, Ozimską, Reymonta i dotrze na plac Kopernika, gdzie o 14.30 rozpocznie się piknik rodzinny. Dodajmy, że w ramach pikniku o 17.00 na scenie pojawi się zespół Raz Dwa Trzy.

Na rynku w Koźlu formowanie marszu rozpocznie się o 13.00. Manifestacja wyruszy o 14.00 i przejdzie na Stadion Miejski, gdzie odbędzie się piknik rodzinny „Wakacje Dzieciom”. Od 16.00 zaplanowano występy artystyczne grup dziecięcych ze Szkół Podstawowych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, o 17.30 występy grup artystycznych dziecięcych i młodzieżowych zorganizowanych przy Miejskim Ośrodku Kultury w Kędzierzynie-Koźlu. Gwiazdą wieczoru będzie grupa wokalna „Synapsa”, która na scenie pojawi się o 19.00.

W Kluczborku o 15.00 odprawiona zostanie Msza św. w kościele NSPJ, a o 16.00 marsz wyruszy sprzed kościoła i zakończy się na festynie „Kluczbork – Dzieciom”.

W Nysie manifestacja rozpocznie się o 15.00 na Rynku. Towarzyszyć jej będzie występ Zespołu Tańca i Pieśni Ludowej Nysa. Uczestnicy marszu przejdą do parku przy klasztorze ojców werbistów (przy ul. Rodziewiczówny), gdzie odbędzie się piknik rodzinny. O 16.00 wystąpi Hubert Bałdo z zespołem, o 16.30 – Zespół Tańca i Pieśni Ludowej Nysa, o 17:30 Michał Olech z zespołem, o 17.45 Tomasz Żółtko.

W Raciborzu marsz o 14.00 rozpocznie się przed kościołem Wniebowzięcia NMP.

Po raz pierwszy też Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Otmuchowa. Rozpoczęcie zaplanowano na Rynku o 15.00.

– Zapraszamy wszystkich, którym na sercu leży dobro rodziny – podkreślają organizatorzy manifestacji, które będą promować normalne, zdrowe rodziny, złożone z mężczyzny, kobiety i dzieci. – Chcemy pokazać, że właśnie takie rodziny są najliczniejsze w społeczeństwie, i że są czymś dobrym – mówi Jan Charbaszewski, jeden z organizatorów.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama