Nowy numer 4/2021 Archiwum

Zapraszają na oazę

Trwają zapisy na wakacyjne turnusy w Ochotnicy Dolnej, Jełowej, Brynicy, Sidzinie i Pokrzywnej.

- Oaza, czyli Ruch Światło-Życie, jest propozycją formacji dla młodych chrześcijan. Daje nie tylko osobiste doświadczenie wiary, ale także możliwość przeżywania i dzielenia jej w różnych wspólnotach - mówi ks. Radosław Chałupniak. - W odróżnieniu od duszpasterstwa opartego na akcjach, wakacyjne rekolekcje oazowe powinny być kontynuowane podczas formacji rocznej - tłumaczy ks. Radosław Chałupniak.

W czasie nadchodzących wakacji rekolekcje oazowe odbędą się w kilku ośrodkach. Przygotowano turnusy zarówno dla dzieci, jak i dla młodszej i starszej młodzieży. Zgłoszenia do 15 czerwca.

Rekolekcje oazowe I stopnia dla młodzieży ponadgimnazjalnej są okazją do pogłębienia swojej wiary, świadectwa, wspólnej modlitwy i doświadczenia wspólnoty. Adresowane są do młodzieży od 16. roku życia, zaangażowanej w życie parafialne, do bierzmowanych, starszych ministrantów, lektorów, marianek, ale także do wszystkich, którym wiara w Boga jest bliska i chcą ją umacniać. Odbędą się od 15 do 31 lipca w kilku miejscach:

  • w Ochotnicy Dolnej, prowadzący: przyszły neoprezbiter Dawid Górniak, koszt 480 zł.
  • w Jełowej, prowadzący: przyszły neoprezbiter Michał Wieczorek, koszt 300 zł.
  • w Brynicy k. Opola, prowadzący: ks. Radosław Chałupniak, koszt 300 zł.
  • w Ochotnicy Dolnej (oaza II stopnia dla osób, które już uczestniczyły w stopniu I), prowadzący: ks. Mariusz Drygier, koszt: 500 zł.

Rekolekcje oazowe dla młodzieży po VI klasie szkoły podstawowej do II gimnazjum odbędą się w Ochotnicy Dolnej od 31 lipca do 16 sierpnia, a poprowadzi je ks. Szymon Cała.

Oazy ewangelizacyjne dla młodzieży gimnazjalnej i starszych to czas spotkania z innymi, którzy podobnie wierzą, myślą i żyją. To czas modlitwy, radości i odpoczynku, dla osób które z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w dwutygodniowych rekolekcjach. W Pokrzywnej planowane są dwa turnusy, koszt udziału to 200 zł:

  • od 29 czerwca do 5 lipca, prowadzący: przyszły neoprezbiter Tomasz Gajda i ks. Radosław Chałupniak.
  • od 6 do 12 lipca, prowadzący: ks. Sławomir Kwiatkowski.

Oaza Dzieci Bożych czyli rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej odbędą się w Sidzinie w dwóch terminach, koszt 350 zł:

  • od 28 czerwca do 4 lipca, prowadzący: ks. Zygmunt Nagel.
  • od 5 do 11 lipca, prowadzący: ks. Przemysław Król.

Szczegółowe informacje o zapisach oraz karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie Ruchu Światło-Życie - TUTAJ

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama