Nowy numer 4/2021 Archiwum

Ukwiecone podziękowania dla mam

Dzień Matki w parafii bł. Czesława w Opolu poprzedziła nowenna.

– Wasza miłość jest wielka, bo owocem waszej miłości są wasze dzieci. Chcemy się modlić o to, by wasze serca były na wzór Maryi. Obrazem tej modlitwy są kwiaty, które zdobią ołtarz. Każdy kwiat to jedna z was – mówił ks. Wojciech Janus, witając mamy na nabożeństwie majowym w Dniu Matki. Było ono zwieńczeniem dziewięciodniowej nowenny, podczas której modlono się za mamy, w intencji żyjących o potrzebne łaski, a dla zmarłych – o dar życia wiecznego.

W czasie trwania nowenny parafianie złożyli blisko 1300 laurek z imionami swoich mam. Były one wyczytywane w czasie nabożeństw majowych i powierzane Matce Bożej Nieustającej Pomocy, a 26 maja w ich intencji odprawiona została uroczysta Msza św. Przewodniczył jej ks. Rudolf Świerc, proboszcz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu.

W kazaniu ks. Świerc przypominał to wszystko, co każdy z nas zawdzięcza swojej mamie, począwszy od życia. – Uczyła odróżniania dobra i zła, uczyła jak żyć, by być szczęśliwym, troszczyła się, karmiła – wymieniał ks. Świerc. – Ile siatek z zakupami przyniosła do domu, by przygotować posiłki, ile się za nas modliła, ile nocy nie przespała, gdy będąc nastolatkami późno wracaliśmy do domu. Mama kocha i kochać nigdy nie przestanie – mówił, przypominając, że każdy z nas ma też za matkę Maryję. – Dał nam Ją Jezus, byśmy zawsze mogli do niej przyjść – podkreślał i wskazywał: – Jest jeszcze jedna matka – to wspólnota Kościoła, zatroskana o zbawienie każdego z nas.

Po Mszy św. księża udzielili każdej z mam indywidualnego błogosławieństwa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama