Nowy numer 8/2019 Archiwum

Pielgrzym Pokoju na znaczkach

Od dziś wystawa w Muzeum Gazownictwa w Paczkowie.

 Dzisiaj (5 czerwca) o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawy filatelistycznej „Pielgrzym Pokoju” ze zbiorów znanego kolekcjonera Bolesława Tokara z Grodkowa.

Na wystawie prezentowanej w Muzeum  Gazownictwa w Paczkowie można obejrzeć kilkaset znaczków pocztowych z wizerunkiem Jana Pawła II oraz okazjonalnych kopert z dedykowanymi mu nadrukami i pieczęciami. Bolesław Tokar od 25 lat zbiera walory pocztowe związane z pontyfikatem Jana Pawła II. Jest właścicielem pierwszych znaczków wyemitowanych w dniu wyboru  Karola Wojtyły na papieża i kolejnych ukazujących się z okazji pielgrzymek, beatyfikacji i kanonizacji świętych oraz rocznic pontyfikatu.

Wystawa będzie czynna  od 6 do 30 czerwca w godz. 9- 17. Wstęp wolny.

Organizatorami wystawy „Pielgrzym Pokoju” są: Ośrodek Kultury i Rekreacji, Muzeum Gazownictwa oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Paczkowie.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL