Nowy numer 3/2021 Archiwum

Aby nikt nie zginął!

W sobotę 28 czerwca odbędzie się II Opolskie Forum Ewangelizacyjne.

Przed rokiem w I Opolskim Forum Ewangelizacyjnym wzięło udział ponad 250 osób. Celem spotkania było budzenie w ludziach świadomości, że każdy jest powołany do dawania świadectwa. Natomiast efektem forum było zaangażowanie się wielu osób w konkretną formę ewangelizowania, jaką była prowadzona w naszej diecezji Ewangelizacja Miast.

Zbliża się II Opolskie Forum Ewangelizacyjne, które pod hasłem "Aby nikt nie zginął" odbędzie się w sobotę 28 czerwca w Opolu w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały.

Do udziału w forum, organizowanym przez Wydział Duszpasterski opolskiej Kurii i Diecezjalny Zespół ds. Nowej Ewangelizacji, zaproszeni są duszpasterze i ich świeccy współpracownicy: nadzwyczajni szafarze Komunii św., członkowie Rady Parafialnej, odpowiedzialni za grupy parafialne, a także członkowie ruchów i wspólnot kościelnych.

Uczestnicy spotkania będą wspólnie poszukiwać odpowiedzi na pytania: Co można zrobić, aby umocnić wiarę naszych parafian? Czy można jeszcze coś zrobić dla tych, których od lat nie ma w naszych kościołach? Jak patrzeć na to, co nazywamy ewangelizacją? Czy jest ona w ogóle potrzebna?

W trakcie forum zaprezentowana zostanie możliwość zaangażowania w Ewangelizację Miast i Ewangelizację Wsi.

Program spotkania:

10.00 – wprowadzenie i głoszenie kerygmatu,

10.30 – Eucharystia (przewodniczy ks. bp Andrzej Czaja),

12.00 – przerwa na kawę,

12.45 – konferencja o konkretnych formach ewangelizacji ze świadectwami,

13.45 – praca w grupach,

14.00 – Uwielbienie,

14.30 – rozesłanie.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama