GN 3/2019 Archiwum

W sprawie incydentu w Rzymkowicach

Oświadczenie rzecznika Kurii Diecezjalnej w Opolu.

Poniżej podajemy w całości treść oświadczenia ks. Joachima Kobieni, rzecznika prasowego opolskiej kurii, w sprawie wydarzeń, które miały miejsce w parafii w Rzymkowicach.

"Incydent, który miał miejsce w parafii Rzymkowice rzeczywiście jest bardzo przykry i smutny. Ksiądz biskup natychmiast wezwał księdza proboszcza i rozmawiał z nim. Ksiądz proboszcz przyznał się do swojego błędu i bardzo niestosownego zachowania. Przeprosił potem podczas Mszy św. zarówno całą parafię, jak i tych, którzy byli dotknięci jego niestosownym zachowaniem. Natomiast reakcja księdza biskupa była taka, że odwołał księdza proboszcza, zawiesił go w obowiązkach. Poczekamy do ostatecznego zamknięcia całej sprawy, ponieważ sprawa znajduje się także w odpowiednich urzędach państwowych i one ostatecznie podejmą decyzję. Natomiast na ten czas został mianowany przez księdza biskupa administrator, który będzie prowadził duszpasterstwo w parafii Rzymkowice" – oświadczył ks. Kobienia.

Od 17 czerwca Prokuratura Rejonowa w Nysie prowadzi dochodzenie w sprawie o rozpijanie nieletnich przez proboszcza w Rzymkowicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy