GN 32/2018 Archiwum

Decyzje personalne

Pełna lista tegorocznych zmian i nominacji na urzędach proboszczów, wikariuszy oraz w instytucjach diecezjalnych.

Nominacje i zmiany w instytucjach diecezjalnych

ks. Andrzej Majcherek – mianowany dyrektorem Biura Podróży "Św. Jacek", odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych (z dniem 1.07 br.);

ks. Paweł Dubowik – mianowany kapelanem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie, odwołany z urzędu administratora parafii pw. św. Urbana w Głębinowie;

ks. Łukasz Szablicki – mianowany dyrektorem Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Mikołaja w Raciborzu;

ks. Krzysztof Trembecki – mianowany asystentem egzorcysty diecezjalnego, odwołany z urzędu kapelana Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie.

Nominacje i zmiany proboszczowskie

ks. Benedykt Barski – mianowany proboszczem parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach, odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy;

ks. Jerzy Wybraniec – mianowany proboszczem parafii pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach, odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św.św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach;

ks. Krzysztof Blaut – mianowany proboszczem parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu;

ks. Tomasz Gierga – mianowany proboszczem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach, odwołany z urzędu wikariusza tej parafii;

ks. Robert Mazurkiewicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku;

ks. Ryszard Michalik – mianowany proboszczem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach, odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie;

ks. Przemysław Seń – mianowany proboszczem parafii pw. św. Urbana w Głębinowie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ozimku;

ks. Tomasz Józkowicz – mianowany administratorem parafii pw. św. Klemensa Rzymskiego w Rusocinie, odwołany z urzędu rezydenta w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie;

ks. Marek Terlecki – mianowany proboszczem parafii pw. św.św. Ap. Piotra i Pawła w Łubnianach, odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej;

ks. Kamil Grund – mianowany proboszczem parafii pw. Trójcy Świętej w Ściborzycach Małych, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku (z dniem 1.07 br.).

Nominacje i zmiany wikariuszowskie

ks. Piotr Ochoński  – mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie;

ks. Mariusz Pełechaty – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach;

ks. Tomasz Cymbalista – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach; odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Opolu.

Ks. Zygmunt Nagel – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu;

ks. Łukasz Gniła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Paczkowie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie;

ks. Krzysztof Drzewiecki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jacka w Opolu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Ducha Świętego w Otmęcie;

ks. Grzegorz Bławicki – mianowany wikariuszem parafii pw. Narodzenia NMP w Głubczycach, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Michała w Prudniku;

ks. Mariusz Gawłowski – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wawrzyńca w Głuchołazach, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Trójcy Świętej w Leśnicy;

ks. Mariusz Ołdak – mianowany wikariuszem parafii pw. Nawiedzenia NMP w Łączniku, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Raciborzu;

ks. Piotr Reimann – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Prudniku;

ks. Sebastian Szajda – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Gościęcinie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jacka w Opolu;

ks. Stanisław Zioła – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. NSPJ w Kluczborku;

ks. Krzysztof Bytomski – mianowany wikariuszem parafii pw. pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki w Nysie;

ks. Adam Łotocki – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach, odwołany z urzędu wikariusza parafii św. Wawrzyńca w Głuchołazach;

ks. Arkadiusz Książek – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach, odwołany z urzędu wikariusza św. Antoniego w Zdzieszowicach;

ks. Grzegorz Dominik – mianowany wikariuszem parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Niemodlinie;

ks. Paweł Chlipała – mianowany wikariuszem parafii pw. św. Bartłomieja w Głogówku, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Dominika w Nysie (z dniem 1.07 br.).

Wyjazdy do pracy duszpasterskiej poza granicami kraju

ks. Wiesław Garbacz – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. św. Jerzego w Prószkowie;

ks. Piotr Janaszczyk – oddelegowany do pracy w Polskiej Misji Katolickiej w diecezji Rottenburg-Stuttgart, odwołany z urzędu wikariusza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Raciborzu.

Mianowani rezydentami w parafiach

ks. Mariusz Sobek – mianowany rezydentem w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu, odwołany z urzędu dyrektora Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Miedoni;

ks. Andrzej Ochman – mianowany rezydentem w parafii pw. bł. Czesława w Opolu po studiach w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie;

ks. Edward Matusz – mianowany rezydentem w parafii pw. Trójcy Świętej w Bogacicy.

Odwołania 

ks. Antoni Grycan – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Suchym Borze (emerytura);

ks. Jan Kęsek – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Burgrabicach (emerytura);

ks. Antoni Komor – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach (emerytura);

ks. Wilhelm Schiwon – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Wacława w Krzanowicach (emerytura);

ks. Paweł Stotko – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. Narodzenia NMP w Chocianowicach (emerytura);

ks. Reinhold Gordzielik – odwołany z urzędu proboszcza parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu (emerytura).

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma