Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dzieci Maryi w "Betanii"

Zakończył się trzeci wakacyjny turnus rekolekcyjny. W sierpniu odbędą się jeszcze dwa.

Tygodniowe rekolekcje dla dziewcząt ze szkół podstawowych odbyły się w Domu Rekolekcyjnym „Betania”, prowadzonym w Leśnicy przez Siostry Służebniczki NMP Niepokalanie Poczętej. Wzięło w nich udział 26 marianek z 11 parafii naszej diecezji: Strzelec Opolskich (parafia św. Wawrzyńca), Chróścic, Tarnowa Opolskiego, Krośnicy, Skorogoszczy, Izbicka, Ostrożnicy, Komprachcic, Raciborza (parafia św. Józefa), Rozmierzy i Rudzińca.

Rekolekcje poprowadził ks. Łukasz Florczyk, którego wsparła grupa animatorów: dk. Mateusz, s. M. Laureta, s. M. Teresa, dwie kandydatki: Kasia i Monika, animatorka Laura oraz trzech kleryków: Radek, Kuba i Michael.

Oprócz tradycyjnych punktów, jak Msza św., nabożeństwa, szkoła śpiewu, szkoła liturgii, szkoła biblijna, czy pogodny wieczór, w czasie rekolekcji Dzieci Maryi zgłębiały również zagadnienia związane z trwającym Metropolitalnym Rokiem Rodziny.

- Ponadto zorganizowaliśmy zajęcia savoir vivre i rozgrywki sportowe. Odbyło się spotkanie z podopiecznymi Domu Opieki w Porębie i wycieczka do kina i Zoo w Opolu - opowiada ks. Łukasz Florczyk, podkreślając, że ważnym momentem była wizyta na rekolekcjach bp. Rudolfa Pierskały i ks. Mariusza Sobka - diecezjalnego duszpasterza Dzieci Maryi.

- Biskup Pierskała nie tylko przewodniczył Mszy św., ale zjadł z nami kolację oraz uczestniczył w pogodnym wieczorze. Do tej wizyty marianki przygotowywały się cały dzień. Udekorowały „Betanię” oraz z kuleczek bibuły wykonały herb księdza biskupa - wyjaśnia ks. Łukasz Florczyk.

Kolejne rekolekcje dla Dzieci Maryi odbędą się w Racborzu-Miedoni od 1 do 9 sierpnia oraz w Nysie od 10 do 17 sierpnia.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama