Nowy numer 3/2021 Archiwum

Napisały pracę licencjacką - wsparły hospicjum

Trzy studentki Uniwersytetu Opolskiego zebrały blisko 11 tysięcy złotych.

Żaneta Pluta, Joanna Gacka i Żaneta Wiora studiują pracę socjalną na Uniwersytecie Opolskim. W ramach pracy licencjackiej przeprowadziły zbiórkę pieniędzy na sprzęt medyczny dla Centrum Opieki Paliatywnej w Starych Siołkowicach, prowadzonego przez Caritas Diecezji Opolskiej.

Dzięki przeprowadzonemu projektowi socjalnemu studentkom udało się zebrać blisko 11 tys. zł., za które zakupione zostały m.in.: podnośnik, pompy infuzyjne, rolki do przesuwania pacjentów, ciśnieniomierze oraz niezbędne lekarstwa.

– W historii tego ośrodka jeszcze nie było takiej sytuacji, by trzy osoby zebrały tak dużą darowiznę – podkreślał ks. Arnold Drechsler, dyrektor opolskiej Caritas, podczas uroczystego przekazania sprzętu.

– Jesteśmy zasypywani wieloma pismami o pomoc – mówił Norbert Lepich, prezes zarządu PKS Cargo, jeden z darczyńców. – Wiele z tych próśb wzbudza naszą podejrzliwość. Natomiast te panie wzbudziły zaufanie i nie miałem żadnych skrupułów, żeby pomóc. Życzmy sobie, by wszyscy wolontariusze, którzy zbierają na zbożne cele, tak się zachowywali i tak argumentowali potrzeby jak te panie – podkreślał Norbert Lepich.

Więcej o projekcie socjalnym opolskich studentek w Gościu Opolskim z dn. 10 sierpnia br.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama