GN 2/2021 Archiwum

Niech żyje Chrystus Król

W czasie diecezjalnej pielgrzymki ministrantów obecne będą relikwie bł. José Luisa Sancheza del Rio - czternastoletniego męczennika z Meksyku.

Bł. José został zamordowany w 1928 roku w czasie prześladowań katolików w Meksyku. Do końca nie zaparł się Chrystusa, wyznając przed śmiercią: „Viva Cristo Rey!” czyli „Niech żyje Chrystus Król”. Jego relikwie obecne będą na tegorocznej diecezjalnej pielgrzymce Liturgicznej Służby Ołtarza, która odbędzie się 27 i 28 sierpnia na Górze św. Anny.

Hasłem tegorocznego spotkania ministrantów i ministrantek będzie zawołanie „Króluj nam Chryste!”.

– Pielgrzymkę rozpoczniemy nabożeństwem do Chrystusa Króla w środę 27 sierpnia o 11.00 przy kościele Trzech Krzyży – wyjaśnia ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO. Po nabożeństwie zaplanowano projekcję filmu „Cristiada”.

W czasie pielgrzymki będzie czas na wspólną modlitwę, spotkania w grupach , rozgrywki sportowe i konkurs wiedzy o służbie ministranckiej.

Drugiego dnia w południe bp Andrzej Czaja będzie przewodniczył Mszy św. w bazylice św. Anny, podczas której ustanowieni zostaną nowi ceremoniarze. Pielgrzymkę zakończy modlitwa do bł. José Luisa Sancheza del Rio.

Zapisy na pielgrzymkę trwają. Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się za pośrednictwem formularza internetowego zamieszczonego na stronie: www.swanna.pl/ministranci/.

Należy podać parafię, z której grupa przyjeżdża, liczbę ministrantek i ministrantów, którzy wezmą udział w spotkaniu, a także wskazać osoby odpowiedzialne za grupę.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama