Nowy numer 21/2018 Archiwum

Matka Boża z Pustomyt

W Wójcicach już po raz czwarty odbędą się Opolskie Dni Madonn Kresowych.

Główne uroczystości odbędą się już w niedzielę 31 sierpnia w Wójcicach. Rozpoczęcie o 12.00 Mszą św. w kościele św. Andrzeja Apostoła w Wójcicach, gdzie znajduje się cudami słynący obraz Matki Bożej Łopatyńskiej.

Po Mszy św. organizatorzy zapraszają na wykład ks. Grzegorza Kopija, poświęcony historii wizerunku Matki Bożej Ostrobramskiej z Pustomyt. Obraz obecnie znajduje się w kościele Nawiedzenia NMP w Ścinawie Małej (powiat nyski).

W drugiej części spotkania, w parku w Wójcicach zaplanowano biesiadę kresową. Będzie można spróbować kresowych przysmaków czy posłuchać chóru Echo Kresów z Kędzierzyna-Koźla.

Biesiadzie towarzyszyć będzie wystawa wizerunków Madonn Kresowych.

Wydarzenie, organizowane przez Stowarzyszenie Odnowienia Kościoła w Łopatynie, odbędzie się pod patronatem Gościa Opolskiego.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma