Nowy numer 25/2018 Archiwum

Już niedługo „Prolog 2”

To okazja dla młodych osób, które chcą dołączyć do grona liderów odpowiedzialnych za diecezjalne przygotowania do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016.

W diecezji opolskiej przygotowania nabierają rozmachu. Przypomnijmy, że w kwietniu odbyły się dwudniowe warsztaty dla młodych ludzi, którzy aktywnie włączą się w przygotowanie swoich parafii na przyjęcie gości z całego świata w czasie „Tygodnia Misyjnego”, poprzedzającego główne obchody Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na zakończenie tych warsztatów, nazwanych „Prologiem ŚDM”, 148 młodych osób, w wieku od 16 do 20 lat, otrzymało certyfikaty „Liderów ŚDM” i podjęło pierwsze zadania. W wakacje byli obecni na wielu diecezjalnych wydarzeniach, opowiadali o Światowych Dniach Młodzieży, zachęcali do zaangażowania.

Zarówno dla tych młodych liderów, jak i dla osób, które dopiero chcą zostać „Liderami ŚDM”, we wrześniu i w październiku na Górze św. Anny odbędzie się „Prolog 2”.

– „Prolog 2” będzie podzielony na dwie części. Od 19 do 21 września zapraszamy tych, którzy urodzili się między 1997 a 1999 rokiem. Natomiast od 17 do 19 października zapraszamy młodych urodzonych w latach 1992–1996 – zachęca ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator ŚDM.

W obu terminach spotkania odbędą się w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Rozpoczną się późnym popołudniem w piątek, a zakończą wczesnym popołudniem w niedzielę.

– „Prolog 2” jest po to, żeby przybliżyć się do Pana Jezusa. To ma być czas dla Niego. Czas, żeby się modlić, śpiewać i słuchać, bo wiara się rodzi z tego, co się słyszy – podkreśla ks. Łukasz Knieć.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy zamieszczone są na stronie www.botafe.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma