Nowy numer 24/2018 Archiwum

Relikwie świętego na Metalchemie

W sobotę uroczystość zawierzenia parafii Chrystusa Króla w Opolu Bożemu Miłosierdziu oraz inauguracja kultu św. Jana Pawła II.

W sobotę 20 września do kościoła Chrystusa Króla w Opolu-Metalchemie zostaną wprowadzone relikwie św. Jana Pawła II.

Uroczystość rozpocznie się o 17.00 w kościele filialnym w Grotowicach, skąd po modlitwie różańcowej relikwie procesyjnie zostaną przeniesione do kościoła parafialnego. Tam o 18.00 Mszy św. będzie przewodniczył bp Andrzej Czaja. Zostaną pobłogosławione obrazy Jezusa Miłosiernego i św. Jana Pawła II.

– W naszej parafii będzie to dzień zawierzenia Bożemu Miłosierdziu i rozpalenia Iskry Miłosierdzia. Włączymy się całą wspólnotą w papieskie zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu, którego św. Jan Paweł II dokonał 17 sierpnia 2002 roku w krakowskich Łagiewnikach – wyjaśnia ks. proboszcz Janusz Iwańczuk.

Po Eucharystii, około 20.00 parafianie zapraszają wszystkich gości na poczęstunek. Z kolei o 20.30 z koncertem wystąpi Orkiestra Dęta KWK „Sośnica”, która niejednokrotnie grała na papieskich uroczystościach na Watykanie, i odbędzie się spotkanie z Eugeniuszem Mrozem, ostatnim żyjącym gimnazjalnym kolegą św. Jana Pawła II.

Sobotnie uroczystości poprzedzą rekolekcje poprowadzone przez ks. Jana Kaczmarka z Krakowa oraz siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z krakowskich Łagiewnik.

– Zapraszamy na Msze św. z nauką rekolekcyjną w czwartek 18 września i w piątek 19 września o 18.00 – zachęca ks. Janusz Iwańczuk i dopowiada, że od października każdego 16. dnia miesiąca w parafii będą sprawowane Msze św. do Bożego Miłosierdzia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II. – Zachęcam wszystkich do polecania intencji. Zapraszam też do organizowania u nas dni skupienia ze św. Janem Pawłem II, dla niewielkich grup, do 20 osób – mówi ks. Iwańczuk. Co miesiąc będą też odbywały się spotkania ze świadkami świętości Jana Pawła II. – Ważne jest by nie tylko posiadać relikwie, ale być żyć nauką świętego papieża – podkreśla proboszcz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma