Nowy numer 25/2018 Archiwum

U boku patronki czystości

W Jełowej odbędzie się dzień skupienia z błogosławioną Karoliną Kózkówną.

Wspólnota Apostolska bł. Karoliny Kózkówny powstała 30 marca 2014 roku jako owoc ponad półtorarocznej peregrynacji relikwii patronki dzieci, młodzieży i młodych małżeństw w parafiach diecezji opolskiej. Pierwszych jej członków bp Andrzej Czaja przyjął w dniu założenia wspólnoty.

W sobotę, 18 października odbędzie się dzień skupienia z bł. Karoliną, na który członkowie Wspólnoty bł. Karoliny zapraszają całe rodziny, czyli dzieci, młodzież, małżonków i dziadków. Zapraszają też księży, siostry zakonne, katechetów wraz z uczniami, Szkolne Koła Caritas i Ruch Czystych Serc.

Spotkanie poprowadzi o. Henryk Kałuża SVD. - Zapraszamy 18 października o 10.00 do kościoła św. Bartłomieja w Jełowej - informuje ks. Helmut Piechota, moderator wspólnoty.

W planie spotkania m.in.: konferencja, Droga Krzyżowa z relikwiami ulicami parafii, adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św., świadectwa i czas na braterskie spotkanie i poczęstunek.

Zgłoszenia grup przyjmuje ks. Helmut Piechota (e-mail: helmut6@vp.pl).

Karolina Kózkówna urodziła się 2 sierpnia 1898 roku w Wał-Rudzie koło Tarnowa. Pochodziła z rodziny przenikniętej pobożnością, była wzorową córką, animatorką życia religijnego w szkole i współpracowniczką proboszcza parafii w Zabawie. W wieku 16 lat została zabita przez rosyjskiego żołnierza, do końca broniąc swojej czystości. W 1987 roku papież Jan Paweł II włączył ją do grona błogosławionych.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma