Nowy numer 25/2018 Archiwum

Opolski misjonarz rozpoczyna pracę

Ks. Przemysław Skupień już jest w boliwijskim Santa Cruz.

Po długiej samolotowej podróży do Ameryki Południowej, z madrycką przesiadką, ks. Przemysław Skupień dotarł do kraju, w którym od teraz będzie duszpastersko posługiwał. Na swoim facebookowym profilu misjonarz zamieścił kilka słów o pierwszej niedzieli (21 września) w Santa Cruz.

– Dziś po raz pierwszy uczestniczyłem w parafialnej Mszy św. w kościele św. Mateusza, który znajduje się na krańcach naszego miasta – opisuje ks. Przemysław Skupień. – Około 90 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania – wyjaśnia. Sakramentu udzielał bp Stanisław Dowlaszewicz OFMConv, który jest biskupem pomocniczym diecezji Santa Cruz de la Sierra w Boliwii.

Opolski misjonarz podkreśla, że liturgia była żywa, radosna i młoda wiarą ludzi. – Zaangażowani w liturgię bardzo mocno byli świeccy. Radość wiary w Jezusa Chrystusa, radość, która płynie z Ewangelii – podkreśla ks. Skupień, dopowiadając: – Choć to dopiero początek mojego pobytu w Santa Cruz, to widzę, jak moja wiara i radość wzrasta. I tej radości, która płynie z Ewangelii życzę wszystkim, którzy przeczytają moje słowa.

Ks. Przemysław Skupień do swoich pierwszych misyjnych refleksji dołączył także zdjęcia.

Kościół parafialny pw. św. Mateusza na obrzeżach Santa Cruz   Kościół parafialny pw. św. Mateusza na obrzeżach Santa Cruz Ks. Przemysław Skupień

Radosny śpiew animowany był przez zespoły muzyczne   Radosny śpiew animowany był przez zespoły muzyczne Ks. Przemysław Skupień

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma