Nowy numer 25/2018 Archiwum

Tutaj możecie sobie mieszkać

Zobacz film o losach przesiedlonych Kresowian, zrealizowany przez Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia.

Film, wyreżyserowany przez Beatę Maliszkiewicz, to wzruszająca relacja siedmiu osób, które urodziły się na Kresach Wschodnich II RP, a obecnie mieszkają na Opolszczyźnie, m.in. Bogusława Borysowskiego, Anny Czopowik, Józefy Jurczyszyn, Zbyszka i Wandy Nowickich, Jana Szlachetko.

Blisko godzinny obraz "Tutaj możecie sobie mieszkać" miał swoją premierę 23 stycznia 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Z założenia miał być to pierwszy pokaz, dedykowany bohaterom opowieści i ich rodzinom, ale duże zainteresowanie obrazem wręcz przerosło oczekiwania twórców.

Po opublikowaniu na naszych łamach informacji o filmie (TUTAJ), również do naszej redakcji dzwonili Czytelnicy, którzy chcieliby zobaczyć ten obraz. Teraz jest to możliwe, gdyż twórcy uruchomili stronę internetową poświęconą filmowi, na której można go bezpłatnie oglądać: http://tutajmozeciesobiemieszkac.pl

Na stronie zamieszczone zostały również scenariusze lekcji przygotowane przez historyka dr. Bartłomieja Janickiego.

  Materiały twórców filmu

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma