Nowy numer 28/2018 Archiwum

Radość Ewangelii w Kościele

Diecezjalny Kongres Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich odbędzie się w Winowie w sobotę 11 października. Spotkanie przebiegnie pod hasłem "Radość Ewangelii w Kościele".

- W listopadzie ubiegłego roku papież Franciszek skierował do nas adhortację apostolską "Evangelii gaudium", w której, jak sam zaznaczył, zawarł program dla Kościoła na najbliższe lata - przypomina ks. Mateusz Buczma, diecezjalny koordynator ruchów, wspólnot i stowarzyszeń katolickich, zapraszając do udziału w kongresie.

- Do czego zaprasza nas papież? Jaką rolę w papieskiej wizji Kościoła mają do odegrania wspólnoty i stowarzyszenia kościelne? Czym jest nawrócenie pastoralne dla naszych grup? Na te pytania będziemy chcieli odpowiedzieć w trakcie kongresu, m.in. przed Bogiem na adoracji, w małych grupach i podczas luźnych rozmów przy kawie - podkreśla ks. Buczma i dodaje, że wspólne spotkanie będzie doświadczeniem żywego Kościoła, a także okazją do budowania relacji pomiędzy poszczególnymi środowiskami zaangażowanymi w naszej diecezji w działania ewangelizacyjne i formacyjne.

Plan kongresu:

  • 14.30 - przywitanie, zawiązanie wspólnoty, modlitwa wprowadzająca,
  • 15.00 - konferencja "Wspólnota według Franciszka – marzenie, czy wyzwanie?" (ks. Mateusz Buczma),
  • 15.45 - Adoracja Najświętszego Sakramentu,
  • 16.30 - przerwa na kawę i herbatę (przywozimy ze sobą kanapki lub ciasteczka),
  • 17.15 - spotkania w grupach,
  • 18.00 - podsumowanie pracy w grupach,
  • 19.00 - Eucharystia (przewodniczy bp Rudolf Pierskała).
« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma