Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dobrze jest śpiewać Panu

Do 13 października przyjmowane są zgłoszenia solistów i zespołów, które chcą uczestniczyć w XVI Przeglądzie Piosenki Religijnej w Komprachcicach.

Przegląd „Dobrze jest śpiewać naszemu Panu” jest od wielu lat z powodzeniem organizowany przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach (powiat opolski). Tegoroczna edycja, już szesnasta, odbędzie się w niedzielę 19 października. Rozpoczęcie zmagań zaplanowano na godzinę 15.

Przegląd ma charakter konkursu i adresowany jest do dzieci, młodzieży szkolnej, studentów, a także osób dorosłych. Mogą uczestniczyć w nim zarówno soliści, zespoły wokalne, jak i zespoły wokalno-instrumentalne, a zmagania muzyczne prowadzone są w trzech kategoriach: soliści ze szkoły podstawowej, soliści starsi oraz zespoły.

Jak wyjaśniają organizatorzy, w konkursie uczestnicy wykonają po dwie piosenki do akompaniamentu własnego lub półplaybacku, a w ocenie jury pod uwagę będzie brana: interpretacja, intonacja, dykcja, treść i aranżacja wykonywanych utworów. Na najlepszych czekają statuetki i nagrody pieniężne.

Zgłoszenia przyjmowane są w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach do 13 października. Należy wypełnić zgłoszenie, które można pobrać ze strony organizatora – tutaj.

Przegląd obywa się pod patronatem "Gościa Opolskiego".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama