Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Cztery dni z Prymasem Tysiąclecia

Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu poświęcone będą Dni Kultury Chrześcijańskiej w Prudniku.

Tam właśnie od 20 do 23 października odbędzie się szereg wydarzeń.

W poniedziałek 20 października o 17.00 w Prudnickim Ośrodku Kultury (ul. Kościuszki 1A) Dni Kultury otworzy Ryszard Kwiatkowski. Potem o kard. Stefanie Wyszyńskim opowie Tadeusz Staszczak, inicjator spotkań modlitewnych w Prudniku-Lesie.

We wtorek 21 października o 17.00 w tym samym miejscu nastąpi otwarcie wystawy " Myśli kard. Stefana Wyszyńskiego w obiektywie młodego pokolenia”. Będzie ją można oglądać do 31 października w godz. 9-16.

Po otwarciu wystawy organizatorzy zapraszają na koncert fortepianowy "Wielka miłość nieustannie przezwycięża człowieka". Utwory J. S. Bacha, L. van Beethovena i F. Chopina zagra Monika Julia Rosca, absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej, laureatka wielu konkursów pianistycznych, odtwórczyni postaci Nel w pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza z 1973 r.

W środę 22 października o 16.30 w klasztorze oo. bonifratrów wyświetlony będzie film dokumentalny "Stacja Komańcza", gdzie także był więziony Prymas Tysiąclecia.

Dni Kultury Chrześcijańskiej zakończy 23 października o 7.00 Msza św. w klasztorze oo. franciszkanów.

Organizatorami imprezy są Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana i Prudnicki Ośrodek Kultury.

Poniżej szczegółowy program:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma