Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zapaleni Duchem Świętym

Liderzy ŚDM przeżyli rekolekcje ewangelizacyjne na Górze św. Anny.

Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprosiło liderów ŚDM oraz młodych ludzi, którzy chcieli do tego grona dołączyć, na wydarzenia o tajemniczo brzmiących nazwach: „Prolog 2.1” i „Prolog 2.2”. Chętnych było ponad 160 osób.

– Kiedy przyjechali na Górę św. Anny spodziewali się informacji o Światowych Dniach Młodzieży, wyjaśnienia, jakie są ich zadania. O tym też usłyszeli, ale dopiero na koniec trzydniowego spotkania – opowiada ks. Łukasz Knieć, diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM. I zaraz wyjaśnia, że „Prolog 2”, który odbył się w dwóch częściach jako „Prolog 2.1” dla młodszej młodzieży i „Prolog 2.2” dla młodzieży pełnoletniej, wyniknął bezpośrednio z kwietniowego „Prologu ŚDM”.

– Wtedy animatorzy grup podkreślali, że warto liderów zaprosić nie tylko na warsztaty, ale i na rekolekcje ewangelizacyjne. By ci, którzy mają zajmować się Światowymi Dniami Młodzieży i nie tylko nimi, mieli poukładane to, co jest najbardziej istotne w tym, w co wierzą. Chcieliśmy dać im doświadczenie działania Pana Boga i zapalenia Duchem Świętym – tłumaczy duszpasterz.

– W piątkowy wieczór, po zakończeniu rekolekcyjnych konferencji mieliśmy czas dla siebie, by pogadać, pośmiać się, by ze sobą po prostu pobyć – opowiada liderka Ewa z Raciborza. – Część z nas siedziała w pokojach, część w holu, grając w karty. I nagle – ni stąd, ni zowąd – padł pomysł zrobienia rabanu, spontanicznego wieczoru uwielbienia. Kto chętny miał za 20 minut pojawić się w sali konferencyjnej. A chętnych było dużo. Ktoś ogarnął gitarę, ktoś inny mikrofony. Tak zaczął się nasz spontaniczny wieczór uwielbienia. A skończył się tym, że księża nie mogli wygonić nas z sali – wspomina Ewa.

– „Prolog 2” zaowocował nowym ogniem. Liderzy zapalili się działaniem Ducha Świętego. W swoich świadectwach mocno podkreślali, że w czasie rekolekcji doświadczali, jak Duch Święty działał w nich przez relacje z innymi – opowiada ks. Łukasz Knieć i podkreśla: – Jesteśmy bardzo wdzięczni Szkole Nowej Ewangelizacji „Św. Jacek” z Opola, która poprowadziła te rekolekcje.

– Na Górze św. Anny mieliśmy też czas, żeby porozmawiać ze sobą o tym, jak radzimy sobie z wypełnianiem zadań lidera. Dzieliliśmy się tym, co udało nam się zrobić, z czym mamy trudności. Do domów wróciliśmy z nadzieją szybkiego kolejnego spotkania – dopowiada Ewa.

Jednym z kolejnych kroków przygotowywanych przez Diecezjalne Centrum ŚDM będzie „Plus Prolog”. Odbędzie się w czasie peregrynacji Krzyża ŚDM. Na to wydarzenie zaproszeni będą wszyscy młodzi ludzie, nie tylko liderzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama