Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chcą być uczniami i misjonarzami

Wystartowała Opolska Szkoła Ewangelizatorów.

By głosić Jezusa i przynosić owoc, potrzebnych jest wiele umiejętności: dobra komunikacja z innymi ludźmi, wiedza kerygmatyczno-teologiczna, operowanie arsenałem metod i sposobów ewangelizowania. Ale wśród tych koniecznych do spełnienia wymagań, zdecydowanie najważniejsze są kompetencje duchowe.

– Mamy z dnia na dzień stawać się coraz bardziej świętymi – podkreślał Paweł Nawojski podczas pierwszego zjazdu Opolskiej Szkoły Ewangelizatorów. To inauguracyjne spotkanie odbyło się w sobotę 25 października w salach Duszpasterstwa Akademickiego „Ressurexit”. Uczestniczyło w nim ponad 60 osób z różnych stron diecezji opolskiej.

Opolska Szkoła Ewangelizatorów to cykl comiesięcznych spotkań formacyjnych dla osób z różnych wspólnot i parafii, które chcą odpowiedzieć na wezwanie Jezusa do ewangelizacji. Prowadzona jest przez członków Diecezjalnego Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji. – Nasza szkoła nie tyle daje konkretne narzędzia, ale przede wszystkim otwiera człowieka na Boga, pomaga przełamać barierę lęku przed wyjściem do ludzi. Jest to szkoła bycia blisko Jezusa. Poprzez konferencje, warsztaty, modlitwę chcemy wejść w rolę ucznia i misjonarza – tłumaczy ks. Artur Juzwa, podkreślając, że każdy chrześcijanin, o czym przypomina papież Franciszek w adhortacji „Evangelii gaudium”, jest wezwany do podejmowania misji.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma