Nowy numer 25/2018 Archiwum

Świętowali na św. Marcina

Festyn dla ministrantów, członków scholi oraz ich rodziców w Łowoszowie.

Po raz trzeci w parafii Bożego Ciała w Oleśnie zorganizowany został festyn dla ministrantów, scholi oraz ich rodziców. – Przybyła większość ze stu naszych ministrantów i dwudziestu dziewcząt śpiewających w scholi – informuje ks. Marcin Adamiec, wikariusz oleskiej parafii.

Spotkanie odbywało się w Łowoszowie i rozpoczęło się od modlitwy za dzieci w tamtejszym filialnym kościele. Potem uczestnicy spotkania z ks. proboszczem Walterem Lenartem i ks. Frankiem Schurkensem, który przyjechał do Olesna z grupą ministrantów z Aachen, udali się do remizy OSP.

-  Z parafią w Aachen rozpoczęliśmy projekt wymiany ministranckiej, niemiecka młodzież spędziła u nas długi weekend i zaprosili już nas na wakacje – informuje ks. Adamiec.

Przy cieście, napojach i grzanym winie (dla rodziców, na cześć św. Marcina) śpiewano piosenki religijne i biesiadne. – Organizujemy takie spotkania, ponieważ bez wsparcia rodziców trudno mówić o przekazywaniu wiary. Rodzice w Oleśnie często są dla swoich dzieci przykładem wiary: to oni zawożą je rano do kościoła (na Mszy św. o 6.30  ministranci są zawsze) czy na próby scholi i to im zawdzięczamy, że nasza parafia może się cieszyć z tylu młodych ludzi angażujących się najlepiej jak potrafią w Mszę Świętą i życie wiary – podsumowuje ks. Marcin Adamiec.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma