Nowy numer 49/2020 Archiwum

Na wyniki do sejmiku jeszcze poczekamy

Praca komisji wyborczych wznowiona po nocnej przerwie.

Wczoraj (poniedziałek 18 listopada) późnym popołudniem dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz ogłosił przerwę w pracy komisji wyborczych w województwie opolskim. Powodem było zmęczenie i zdenerwowanie członków komisji z powodu awarii systemu informatycznego.

Ogłoszenie oficjalnych wyników wyborów opóźnia się, bo system PKW nie tylko nie działał, ale również generował błędy, które trzeba teraz weryfikować.

Komisje wznowiły pracę we wtorek o godz. 10. Na wyniki wyborów do rad powiatów i sejmiku wojewódzkiego trzeba więc jeszcze poczekać. Podobno do wtorkowego popołudnia.

Podział 30 mandatów w opolskim sejmiku będzie kluczowy dla zawiązania koalicji samorządowej (obecnie rządzi koalicja PO, Mniejszość Niemiecka, PSL). Według sondażu exit poll z niedzielnych wyborów w województwie opolskim zwyciężyła PO. Czy sukces wyborczy PiS w skali kraju przełoży się na wyniki w województwie opolskim, tego na razie nie wiadomo. Powyborcze wypowiedzi liderów PO Leszka Korzeniowskiego i PiS Sławomira Kłosowskiego raczej nie nastrajają do wniosku o możliwości zawarcia koalicji samorządowej między tymi partiami.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama