Nowy numer 47/2020 Archiwum

Czekamy na krzyż ŚDM

W niedzielę 14 grudnia na Biskupiej Kopie opolska młodzież przejmie z rąk Czechów symbole Światowych Dni Młodzieży.

Centrum ŚDM diecezji opolskiej zaprosiło młodzież do wspólnego wejścia na Biskupią Kopę (890 m n.p.m.). Ten szczyt w Górach Opawskich, leżący na polsko-czeskiej granicy, stanie się miejscem przekazania diecezji opolskiej krzyża Światowych Dni Młodzieży i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Polsko-czeskie spotkanie, w którym swoje uczestnictwo zapowiedział bp Rudolf Pierskała, zaplanowano na niedzielę 14 grudnia o 14.00.

Wcześniej, bo już o 12.30 rozpocznie się wspólna wspinaczka na Biskupią Kopę (czerwonym szlakiem). Zbiórkę zaplanowano w Jarnołtówku przed Ośrodkiem Wczasowo-Rehabilitacyjnym „Ziemowit” (adres: Jarnołtówek 204).

Odebrane symbole Światowych Dni Młodzieży, zniesione ze szczytu przez młodzież, zostaną przewiezione do Opola, gdzie o 20.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne w kościele seminaryjno-akademickim pw. św. Jadwigi Śląskiej (Opole, ul. Drzymały 1a).

Peregrynacja krzyża i ikony w diecezji opolskiej potrwa do 3 stycznia 2015 r. Wówczas ikonę i krzyż młodzież raciborska przekaże delegacji z archidiecezji katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama