Nowy numer 47/2020 Archiwum

Uczniowie - zgłaszajcie kandydatów!

Rozpoczynamy 2. edycję plebiscytu "Bohater katechezy".

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział Opole wraz z Gościem Opolskim ogłasza plebiscyt, w którym przyzna tytuł „Bohatera Katechezy 2015”. O tytuł mogą powalczyć katecheci pracujący w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie diecezji opolskiej.

Celem plebiscytu jest docenienie katechetów, którzy całym sobą angażują się w wychowywanie młodzieży w wierze i jak najlepiej wykorzystują czas lekcyjny i pozalekcyjny, by prowadzić uczniów do Jezusa.

Zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych, by zgłaszali kandydatury swoich nauczycieli religii. Na zgłoszenia czekamy od 8 grudnia 2014 roku do 30 stycznia 2015 roku. Powinny one zawierać:

  • imię i nazwisko katechety,
  • nazwę i adres szkoły, w której uczy,
  • uzasadnienie, dlaczego według uczniów zasługuje na tytuł „Bohatera katechezy”,
  • opis, jakie cechy uczniowie w cenią w swoim katechecie,
  • informację o zaangażowaniu katechety w dzieła miłosierdzia,
  • informację o osiągnięciach w katechezie.

Tak zredagowane zgłoszenia należy przesyłać na adres Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana (pl. Św. Sebastiana 3, 45-346 Opole lub opolski@civitaschristiana.pl)

Wśród nadesłanych zgłoszeń kapituła, w skład której wejdzie również ubiegłoroczny zwycięzca plebiscytu, dokona oceny kandydatur m.in. pod względem osiągnięć i nieposzlakowanej opinii, oraz wybierze grono katechetów, które zakwalifikowane zostanie do etapu II. Listę nazwisk opublikujemy w Gościu Opolskim 22 lutego 2015 roku. Dzień później, 23 lutego rozpocznie się głosowanie internetowe, które potrwa do 6 marca. Głosowanie będzie polegało na kliknięciu "Lubię to" pod artykułem o katechecie. Kto uzyska więcej "like'ów", wygra.

Regulamin plebiscytu zamieszczamy poniżej.

Laureat konkursu wraz z tytułem „Bohater Katechezy” otrzyma statuetkę oraz tablet.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama