Nowy numer 43/2020 Archiwum

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

O Caritasowe świece, których obecność jest już tradycją na świątecznym stole, można pytać w parafiach.

Trwa 21. akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Przez cały Adwent w parafiach rozprowadzane są świece, które powinny zapłonąć na wigilijnym stole. Opolska Caritas przygotowała w tym roku 18 tys. dużych i 63 tys. małych świec. Ofiary za nie uzyskane zostaną przeznaczone na organizację wypoczynku letniego dla dzieci z ubogich rodzin i na dofinansowanie projektów dla dzieci organizowanych przez parafialne zespoły Caritas.

- Płomień świecy nie jest głośny, a daje nam blask i ciepło. Stąd przy tej akcji nie robimy żadnych imprez czy kampanii promocyjnych. Są dzieła kojarzone z hałasem i tak jak w sporcie każdy ma swoich sympatyków. Jedni kolekcjonują serduszka, inni wigilijne świece. Najważniejsze, by z nich wszystkich rodziło się dobro - podkreśla ks. Arnold Drechsler, dyrektor Caritas Diecezji Opolskiej.

Za większą wierni składają ofiarę w wysokości 12 zł, zaś za mniejszą 5 zł. Kwotę 50 groszy z każdej świecy parafialne zespoły Caritas mają prawo zatrzymać na pomoc dla dzieci w swoich parafiach. Można też wysłać SMS-a pod numer 72052 z dopiskiem POMAGAM (koszt 2,46 zł).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama