Nowy numer 48/2020 Archiwum

Remont Małżeński już od piątku

W tym roku rekolekcje adwentowe dla małżonków poprowadzi ks. Piotr Morciniec.

Remont Małżeński to rekolekcje adwentowe dla małżonków, które po raz kolejny odbędą się w Opolu. Tym razem pod hasłem: "Gdy droga jest celem".

- Zasadniczo droga prowadzi do celu: uczę się, aby coś umieć; pracuję, aby utrzymać siebie i rodzinę; „chodzę” z kimś, aby być kiedyś razem - podkreśla ks. Eugeniusz Ploch, który pięć lat temu wraz z kilkoma małżeństwami zainicjował Remont Małżeński. - Można być cały czas w drodze, patrząc na odległy cel. Można być ciągle w drodze, widząc, jak cel się oddala, a czasem nawet znika. Można jednak być w drodze, ciesząc się samą drogą. Jakby droga była celem. A może droga jest nawet ważniejsza od celu naszych wysiłków i zmagań? Nie wiem. Poszukajmy odpowiedzi wspólnie - zachęca.

Tegoroczne rekolekcje odbędą się 12, 13 i 14 grudnia, a poprowadzi je ks. prof. Piotr Morciniec. Znany teolog, bioetyk, któremu bliskie są zagadnienia związane z rodziną i dzieckiem oraz jego postrzeganiem świata.

Program spotkań w kościele seminaryjnym w Opolu (ul. Drzymały 1):

  • piątek, 12 grudnia, od 20.00 do 21.45 - śpiewy uwielbienia, konferencja ks. prof. Piotra Morcińca, modlitwa adoracyjna;
     
  • sobota, 13 grudnia, od 18.00 do 19.30 - świadectwa, uwielbienie, konferencja ks. prof. Piotra Morcińca, modlitwa adoracyjna, a od 19.30 okazja do spowiedzi;
     
  • niedziela, 14 grudnia, o 10.00 konferencja ks. prof. Piotra Morcińca (w tym czasie dla dzieci spotkanie w auli i zabawy), a 11.15 Eucharystia rodzinna.

Ks. Piotr Morciniec o Remoncie Małżeńskim:

REMONT KS MORCINIEC
sylwester koral

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama