Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Ostatni akt opolskiej peregrynacji

Ks. Łukasz Knieć przekazał kluczyki do busa-kaplicy ks. Marcinowi Wierzbickiemu.

W Raciborzu, na granicy diecezji opolskiej i archidiecezji katowickiej, symbole Światowych Dni Młodzieży zostały przekazane delegacji z parafii św. Ap. Mateusza i Macieja w Raciborzu-Brzeziu, należącej właśnie do archidiecezji katowickiej.

– Cieszymy się, że ten święty krzyż i ta święta ikona za chwilę znajdą swoje miejsce w kościele w Brzeziu. Rozpoczął się czas łaski – podkreślał ks. proboszcz Bogdan Rek.

W sobotę, 3 stycznia, tuż po 15.00 ks. Łukasz Knieć, koordynator opolskich przygotowań do ŚDM, symbolicznie przekazał kluczyki do busa-kaplicy ks. Marcinowi Wierzbickiemu, odpowiedzialnemu za peregrynację symboli ŚDM w archidiecezji katowickiej.

Krzyż i ikona, pożegnane przez ks. Łukasz Kniecia, ks. Jarosława Staniszewskiego i ks. Adama Rogalskiego, a powitane przez młodzież i strażaków, ruszyły w stronę kościoła na Brzeziu, a dalej po godzinnym nabożeństwie pojadą do Katowic.

Co zostanie w diecezji opolskiej po peregrynacji? – Pytanie o to, co zostanie po peregrynacji jest pytaniem o to, jak Pan Bóg działa i zadziała. Już jest dużo dobra i będzie dużo dobra. Nie dlatego, że była peregrynacja, ale dlatego, że Pan Bóg tak działa – podkreśla ks. Łukasz Knieć.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma