Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Projektów nie trzeba się bać

W Kurii Diecezjalnej w Opolu powstało Biuro Koordynacji Projektów.

Pierwsi „klienci” zgłaszają się już do działającego w opolskiej kurii od początku bieżącego roku Biura Koordynacji Projektów, które mieści się na III piętrze w pokoju nr 34 obok biura Wydziału Finansowo-Gospodarczego kurii.

Biuro będzie służyć pomocą w pozyskiwaniu funduszy unijnych, krajowych, pozakrajowych na cele parafialne i diecezjalne. – Chodzi o projekty różnego typu: renowacje czy konserwacje obiektów kościelnych: kościołów i budynków parafialnych oraz diecezjalnych. Myślę, że księża będą skupiali się głównie na tych projektach – przewiduje Agnieszka Węsiora, z-ca dyrektora biura, która jednocześnie nadal pełnić będzie swoją funkcję w Wydziale Finansowo-Gospodarczym. –W grę wchodzą także tzw. projekty miękkie czy dotacje do działań edukacyjnych, aktywizacyjnych i integracyjnych – informuje Beata Balicka-Błagitka, dyrektor biura, która również nie przestaje pełnić swojej funkcji w innej instytucji diecezjalnej – jest nadal dyrektorką biura Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

- Jesteśmy w stanie pokierować, pomóc skonstruować wniosek, ewentualnie określić realne możliwości uzyskania wsparcia realizowanego projektu. Rzeczywistość projektowa jest bardzo konkretna i nie zawsze się da zrealizować wszystkie pomysły. Lepiej, żeby zweryfikować możliwości uzyskania wsparcia zewnętrznego na etapie przygotowania niż w momencie kiedy poczynione już zostały jakieś inwestycje. Może się bowiem potem okazać, że z braku jakichś wymaganych dokumentów, terminów albo z powodów formalnych wniosek o dofinansowanie projektu nie będzie mógł być zrealizowany. Zadaniem  biura nie jest jednak pisanie projektów, ale koordynacja i doradztwo – podkreśla Beata Balicka-Błagitka.

- Chcemy pomóc księżom czy zaangażowanym parafianom współdziałającym z proboszczami w odnalezieniu się w rzeczywistości projektowej. Ksiądz wie, że kościół potrzebuje remontu, ale nie musi wiedzieć skąd czerpać pomoc. Naszym zadaniem jest pokazanie, że pewne środki są do osiągnięcia i nie trzeba się ich bać – informuje dyrektorka biura.

Termin spotkań w biurze należy wcześniej umówić telefonicznie (77 44 32 147) lub e-mailem: biuroprojektow@diecezja.opole.pl .

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma