GN 48/2020 Archiwum

Kredki dla Afryki

Podziel się z małymi Afrykańczykami przyborami szkolnymi – zachęcają młodzi z Raciborza.

Po zbiórce kolorowanek, która odbyła się w październiku ubiegłego roku, grupa z diecezji opolskiej działająca w ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego Młodzi dla Kamerunu, organizuje akcję pt: Kredki dla Afryki. Zachęcają dzieci i młodzież do podzielenia się przyborami, które my często mamy w nadmiarze, z rówieśnikami z Czarnego Lądu, którzy nie mogą sobie na nie pozwolić.

Akcja trwa od 5 stycznia do końca miesiąca. Mogą się w nią jeszcze włączyć dowolne instytucje.

- Ma ona na celu zbiórkę kredek, ołówków, pisaków i innych przyborów szkolnych, które są cenną pomocą do tego by tamtejsze dzieci mogły się uczyć i rozwijać swoje zainteresowania. Zaś nasze pociechy dzieląc się ze swoimi rówieśnikami uczą się empatii, uwrażliwiają na potrzeby innych. Przybory nie muszą być nowe, ważne jednak żeby były w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je dostać – mówi Sandra Niemiec koordynatorka MdK z Raciborza.

Zebrane artykuły zostaną wysłane do szkoły w Kengang (Kamerun), którą młodzi wolontariusze przy wsparciu ludzi dobrej woli pomagali wybudować w latach 2012-2013 oraz do Republiki Środowej Afryki, gdzie rozdysponują je dla tamtejszych dzieci bracia franciszkanie.

W akcję włączyły się już następujące placówki (do których można także zanosić kredki i inne przybory): przedszkole nr 3 w Raciborzu, szkoły podstawowe: SP nr 1, 3, 4, 6 i 13 w Raciborzu, gimnazja: nr 3 i 5, nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi a także z Oddziałami Dwujęzycznymi w Raciborzu, I i II Liceum Ogólnokształcące w Raciborzu, Szkoła Policealna Województwa Śląskiego Nr 1 w Raciborzu, Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu, Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu, Zespół Szkół Budowlanych i Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Zespół Szkół Zawodowych w Raciborzu, Zespół Szkół Mechanicznych w Raciborzu, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, a także firmy: RAFAKO oraz biuro podróży Ciesielska Travel z Raciborza oraz parafie: Matki Bożej Różańcowej w Raciborzu-Sudole i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kępnicy.

Osoby, które chcą wesprzeć akcję lub się w nią włączyć organizacyjnie mogą dostarczać dary w te miejsca albo zgłosić się do organizatorów (biuro@mlodzidlakamerunu.pl, 601 748 628). Szczegóły na stronie internetowej mlodzidlakamerunu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama