Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Msza w rocznicę tragedii chorzowskiej

Ks. Józef Żyłka zaprasza do modlitwy w intencji ofiar.

28 stycznia minie 9. rocznica tragedii na terenie hali Międzynarodowych Targów Katowickich. Po zawaleniu się dachu jednej z hal, w której odbywała się wystawa gołębi pocztowych zginęło 65 osób, 140 zostało rannych.

- Co roku pamiętamy o tej tragedii, modlimy się za jej ofiary. To byli nasi koledzy, dzielący tę samą pasję – mówi ks. Józef Żyłka, proboszcz parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Kluczu k. Strzelec Opolskich. Ks. Żyłka sam jest hodowcą gołębi i kapelanem Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

Msza św. w intencji ofiar katastrofy chorzowskiej odprawiana jest w kościele w Kluczu zawsze w sobotę najbliższą 28 stycznia, dacie katastrofy. W tym roku wypada to w sobotę 31 stycznia. Początek Mszy św. o godz. 17.

W sam dzień 9. rocznicy katastrofy, 28 stycznia (środa), o godz. 11 delegacja PZHGP złoży kwiaty na miejscu, gdzie śmierć poniosło tak wielu hodowców gołębi.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma