GN 32/2018 Archiwum

Najlepszy prezent dla kapłana? Modlitwa!

Dzień skupienia dla osób modlących się za księży odbędzie się w niedzielę 8 marca.

– Pan Jezus przed każdym ważnym wydarzeniem szedł na miejsce pustynne i modlił się. Modlitwa niesie doświadczenie Boga, bez którego nie można być świadkiem. Św. Jan Paweł II podkreślał, że pierwszą powinnością papieża jest modlitwa. Dał temu wyraz całym życiem. Kapłanom potrzebne jest zanurzenie w modlitwie, ale jest także potrzebna modlitwa za kapłanów o odwagę i świętość ich życia – mówi ks. Janusz Iwańczuk.

Podkreśla, że w diecezji opolskiej jest wiele osób regularnie modlących się za księży. Są to zarówno członkowie Wspólnoty Kapłańskiej Osób Świeckich, jak i Apostolatu "Margaretka". Są w diecezji opolskiej również księża, którzy zostali objęci Duchową Adopcją Kapłanów.

W niedzielę, 8 marca, w Międzydiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się dzień skupienia dla członków wszystkich grup modlących się w intencji kapłanów. Rozpoczęcie spotkania zaplanowano o 15.00.

W planie skupienia: Gorzkie Żale, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja, Eucharystia.

Dzień skupienia poprowadzi ks. Janusz Iwańczuk.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma