Nowy numer 21/2018 Archiwum

Hołd dla męczennika

Do Głubczyc na kilka dni przyjedzie wystawa "Ostatnia droga ks. Jerzego Popiełuszki w fotografii Artura Radeckiego", przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Twórcy podkreślają, że wystawa, którą w Głubczycach będzie można zobaczyć od 24 do 27 lutego, powstała na podstawie zdjęć zrobionych 2 listopada 1984 r.

- Tego dnia odbyło się wyprowadzenie zwłok księdza Jerzego Popiełuszki z budynku Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie przeprowadzana była sekcja zwłok kapłana, i skąd miały być przewiezione do kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Fotografie ukazują hołd oddawany ks. Jerzemu przez mieszkańców miasta i okolic, moment wyniesienia trumny, pochód odprowadzający karawan z ciałem kapłana aż do granic archidiecezji - informują organizatorzy.

W Głubczycach otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład ks. prof. Konrada Glombika nt. "Duchowa sylwetka ks. Jerzego". Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 lutego w auli Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach (ul. Niepodległości 1). Rozpoczęcie o 17.00.

Zapraszają: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, Głubczyckie Środowiska Patriotyczne.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma