Nowy numer 2/2021 Archiwum

Hołd dla męczennika

Do Głubczyc na kilka dni przyjedzie wystawa "Ostatnia droga ks. Jerzego Popiełuszki w fotografii Artura Radeckiego", przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Twórcy podkreślają, że wystawa, którą w Głubczycach będzie można zobaczyć od 24 do 27 lutego, powstała na podstawie zdjęć zrobionych 2 listopada 1984 r.

- Tego dnia odbyło się wyprowadzenie zwłok księdza Jerzego Popiełuszki z budynku Akademii Medycznej w Białymstoku, gdzie przeprowadzana była sekcja zwłok kapłana, i skąd miały być przewiezione do kościoła św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Fotografie ukazują hołd oddawany ks. Jerzemu przez mieszkańców miasta i okolic, moment wyniesienia trumny, pochód odprowadzający karawan z ciałem kapłana aż do granic archidiecezji - informują organizatorzy.

W Głubczycach otwarciu wystawy towarzyszyć będzie wykład ks. prof. Konrada Glombika nt. "Duchowa sylwetka ks. Jerzego". Spotkanie odbędzie się we wtorek 24 lutego w auli Zespołu Szkół Rolniczych w Głubczycach (ul. Niepodległości 1). Rozpoczęcie o 17.00.

Zapraszają: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana", Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu, Głubczyckie Środowiska Patriotyczne.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama