GN 48/2020 Archiwum

Przy tablicy i poza szkołą jest świadkiem wiary

Tytuł Bohatera Katechezy przyznaliście Edycie Bem.

O północy zakończyło się głosowanie internetowe w plebiscycie Bohater Katechezy, organizowanym przez Stowarzyszenie „Civitas Christiana” i Gościa Opolskiego.

Tytuł Bohatera Katechezy 2015 otrzymuje Edyta Bem z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich, która zdobyła 497 waszych głosów. Drugie miejsce zajął Piotr Wajs z Publicznego Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Opolu, który otrzymał 100 waszych głosów. Serdecznie gratulujemy obu Bohaterom!

Wręczenie nagrody odbędzie się 21 maja w Opolu podczas diecezjalnej gali podsumowującej konkursy organizowane przez Wydział Katechetyczny. Na panią Edytę czeka tablet oraz statuetka.

A tak o swojej nauczycielce Bohaterce Katechezy napisali uczniowie w zgłoszeniu do plebiscytu:

„Pani Edyta Bem jest katechetką, która nie tylko przekazuje nam wiedzę, ale przede wszystkim jest świadkiem tego, o czym nam mówi. W centrum jej życia znajduje się uczeń i zawsze ma czas na rozmowę, pochyla się nad naszymi problemami, znajdując wyjście z każdej sytuacji” – napisały uczennice Aneta i Grażyna w zgłoszeniu do plebiscytu Bohater Katechezy. Zapewniają: „Nasza katechetka swój autorytet zbudowała na bardzo otwartych relacjach względem każdego z nas i choć czasem jest ciężko (praca w tak dużej szkole do łatwych nie należy) jeszcze nigdy nikogo nie pozostawiła bez pomocy, rozmowy, wskazówki.”.

Uczennice podkreślają, że pani Edyta Bem potrafi tak realizować tematy katechezy, że każdy choć na chwilę w swoim zabieganiu przystanie i zastanowi się nad tym, co istotne. „Wspólne wyjazdy, szczególnie te z rzymską przygodą, na długo pozostaną w naszej pamięci. A uśmiech naszej katechetki i jej otwarte serce to wskazują na Tego, którego przybliża nam każdego dnia.”.

Uczniowie pani Edyty każdego roku zdobywają tytuły laureatów i finalistów w diecezjalnych i ogólnopolskich konkursach religijnych.

Katechetka realizuje liczne projekty edukacyjne o zasięgu szkolnym i lokalnym (m.in. poświęcone Edmundowi Bojanowskiemu, św. Jackowi, św. Janowi Pawłowi II), organizuje akcje charytatywne (zbiórki dla diecezji z domów dziecka, wizyty z młodzieżą w ośrodkach opiekuńczo-wychowawczych), kiermasze świąteczne (na rzecz mieszkanki Burkina Fasso), a także wydarzenia szkolne i środowiskowe.

Pani Edyta w 2012 roku została uhonorowana Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę, a w 2009 roku otrzymała Medal KEN.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama