GN 24/2018 Archiwum

Obyśmy ujrzeli blask chwały Zmartwychwstałego!

Wielkanocne życzenia biskupa opolskiego Andrzeja Czai dla Czytelników internetowego wydania "Gościa Opolskiego".

Przeżywając święta wielkanocne, czas Paschy naszego Pana Jezusa Chrystusa, czyli Jego przejście ze śmierci do życia, Jego zmartwychwstanie, dziękujmy Bogu za dar odkupienia, za umożliwione nam zbawienie. Niech wielka radość zagości w naszych sercach, bo Pan nasz zwyciężył śmierć, zwyciężył Złego, zwyciężył nasz grzech, a jednocześnie daje nam nowe życie.

Niech będzie to piękny czas przeżycia w wierze Jego bliskości. Bo choć umarł - żyje i jak sekwencja wielkanocna mówi: „Śmierć zwarła się z życiem i w boju - o dziwy! - choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy”.

Tym królowaniem naszego Pana chciejmy się bardzo ucieszyć. Niech moc miłości naszego Pana triumfuje w naszym życiu, niech pozwoli nam spojrzeć z nadzieją na codzienność. A pokój, którym darzy Zmartwychwstały, niech ogarnie zwaśnione narody, skłócone rodziny, obolały Kościół, całe nasze społeczeństwo. Obyśmy wszyscy w tych dniach ujrzeli na nowo blask chwały Zmartwychwstałego! - tymi słowami biskup opolski Andrzej Czaja składa Czytelnikom naszego serwisu internetowego i odbiorcom innych mediów opolskich życzenia na święta Wielkiej Nocy roku 2015.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma