Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wielka Misja na placach

Już po raz trzeci Droga Neokatechumenalna przeprowadzi w niedziele paschalne akcje ewangelizacyjne w czterech miastach diecezji opolskiej.

Członkowie wspólnot Drogi Neokatechumenalnej z diecezji opolskiej prowadzą ewangelizację w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie i Prudniku. Te spotkania wpisują się w Wielką Misję na placach, która jest prowadzona przez wspólnoty neokatechumenalne na całym świecie.

W każdą z niedziel wielkanocnych od 19 kwietnia do 17 maja spotkania będą odbywały się o 15.00 w Opolu w parku na osiedlu Armii Krajowej (parafia Przemienienia Pańskiego), a także o 16.00 w Prudniku w Parku Miejskim przy fontannie.

Z kolei w niedziele od 12 kwietnia do 10 maja ewangelizacja jest prowadzona w Nysie przed Bazyliką św. Jakuba i św. Agnieszki oraz w Kędzierzynie-Koźlu w Parku Pojednania (Al. Jana Pawła II). W każdą niedzielę rozpoczęcie ewangelizacji w obu miastach o 15.00.

Kolejne niedzielne spotkania mają swoje tematy:

  1. Kim jest Bóg dla Ciebie?
  2. Kim jesteś? Po co żyjesz?
  3. Kerygmat cz. 1.
  4. Kerygmat cz. 2.
  5. Co to jest Kościół? Jakie jest Twoje doświadczenie Kościoła?

W czasie każdej z ewangelizacji będzie czas na śpiew, taniec, wysłuchanie świadectw członków Drogi Neokatechumenalnej, jak i katechezę, po której będą czytane słowa Ewangelii. Każde spotkanie zakończy błogosławieństwo.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma