Nowy numer 43/2020 Archiwum

Czuwanie przed święceniami

Pomódl się za franciszkańskich neoprezbiterów - proszą ojcowie z Góry świętej Anny.

Czuwanie przed święceniami   To hasło jest bliskie wielu młodym przyjeżdżającym na Górę świętej Anny Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość Już dziś, tj. w piątek 24 kwietnia rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji franciszkańskich neoprezbiterów.

- „Idźcie, jesteście posłani” - te słowa usłyszą na koniec liturgii święceń nowi kapłani, wyświęceni przez biskupa podczas Eucharystii 25 kwietnia o 10.30 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy we Wrocławiu-Karłowicach. Piękna to tradycja, że jako młodzież franciszkańska pragniemy towarzyszyć im nocną modlitwą, by przez całe ich kapłańskie życie to „Chrystus wzrastał, a oni by się umniejszali…” - takie słowa kierują ojcowie z Franciszkańskiego Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań z Góry świętej Anny.

Czuwanie rozpocznie się tam w kaplicy klasztornej o 19.15. Jest możliwość przenocowania, a także wspólnego wyjazdu z Góry św. Anny.

- Pomóżmy im przez swoją obecność i modlitwę stać się dojrzałymi sługami ołtarza i Ewangelii. Niech obecność na tym spotkaniu będzie wyrazem naszej wdzięczności za dobro, którym tak często dzielili się z nami (i z pewnością wciąż będą…) w czasie wielu rekolekcji „na Górce” - proszą opolską młodzież franciszkanie.

Do włączenia się do modlitwy zapraszają także tych, którzy nie mogą osobiście pojechać do Karłowic, ale klasztor„na Górce”, u stóp św. Anny, jest im bliski - uczestników rekolekcji i Dni Młodzieży.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama