Nowy numer 3/2019 Archiwum

Zmarł ks. Karol Dźwigoński

Eksportacja odbędzie się we wtorek 5 maja w Opolu-Grudzicach, a pogrzeb w środę 6 maja w Branicach.

W sobotę 2 maja zmarł w Opolu ks. Karol Dźwigoński, długoletni, emerytowany proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Branicach.

Ks. Karol Dźwigoński urodził się 18 czerwca 1935 r. w Jeleniu. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 r. Po święceniach był kolejno wikariuszem w parafiach: Gościęcin, Bytom-Szombierki (NSPJ), Ujazd, Korfantów. W 1969 r. został proboszczem parafii Trójcy Świętej w Opawicy, a sześć lat później proboszczem w parafii Wniebowzięcia NMP w Branicach. Tam był duszpasterzem aż do czasu przejścia na emeryturę w 2010 r. Na emeryturze zamieszkał w parafii w Opolu-Grudzicach, pomagając duszpastersko także w parafii Chrząstowice.

Eksportacja odbędzie się we wtorek 5 maja o 17.00 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Opolu-Grudzicach. Pogrzeb - w środę 6 maja o 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Branicach.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy