Nowy numer 49/2018 Archiwum

W duchu Taizé

12 maja w Opolu i w Kędzierzynie-Koźlu odbędą się spotkania modlitewne z okazji setnej rocznicy urodzin brata Rogera z Taizé.

  Materiały Centrum Duszpasterstwa Młodzieży W Opolu na spotkanie zaprasza Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, w którym spotkania w duchu Taizé odbywają się każdego tygodnia. Tym razem, we wtorek 12 maja, wspólna modlitwa zaplanowana została nie w kaplicy Centrum, ale w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu (ul. Grota Roweckiego 3, osiedle Armii Krajowej).

Plan spotkania:

  • 19.30 – wprowadzenie o br. Rogerze, Wspólnocie Taizé, Europejskich Spotkaniach Młodych i sposobie modlitwy,
  • 19.45 – modlitwa Taizé,
  • 20:25 – dla chętnych modlitwa wokół krzyża i śpiew kanonami.

Zakończenie planowane jest ok. 20.45.

Natomiast w Kędzierzynie-Koźlu w kościele św. Mikołaja, również we wtorek 12 maja, o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji stulecia urodzin brata Rogera z Taizé. Eucharystia zostanie odprawiona z prośbą o ducha pojednania wśród chrześcijan. Później w "Piwnicy" (salka pod plebanią) zaplanowano spotkanie modlitewne z kanonami Taizé.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy