Nowy numer 3/2019 Archiwum

Będą dudy i polowanie!

35,9 zł - krakowska, 33,2 zł - myśliwska, 18,4 zł - ciastka... - i tak oto na dobę wróciliśmy do konspiracji

Zaskakująco i nagle w niedzielny wieczór pojawiło się na Facebooku zainteresowanie cenami produktów spożywczych. Podobna wymiana poglądów odnośnie do małej gastronomii - bigosu, ciastek i budyniu trwała na Twitterze.

Ponoć w szczegółach ceny są takie: 35,9 zł - krakowska, 33,2 zł - myśliwska, 18,4 zł ciastka, 4,5 zł - muszyńska, 2,6 zł - ogórki i 1,8 zł – biłgorajska. - dzielił się z innymi jeden z „klientów”.

- W jakim województwie leżą? - dopytywał o położenie sklepu z takimi cenami inny chętny. - Czy opłaca się tam jechać na zakupy? - zastanawiał się w komentarzu. - Opłaca się. Tym bardziej że przewidują obniżenie ceny krakowskiej - przekonywał pierwszy, dodając: - Ale ciasteczka drogie. Nie myślałem, że producent tak wywinduje cenę.

- Ciasteczka zabrały najwięcej myśliwemu – stwierdził inny. Ostatecznie, po ożywionej dyskusji, która o dziwo skupiała wyłącznie męskie grono, rozmówcy zgodnie umówili się na polowanie za dwa tygodnie, obiecując sobie niezły bigos.

Równolegle trwała ożywiona dyskusja wielbicieli muzyki z fanami polowania o tym, że cena dud ostatnio wzrosła bądź właśnie spadła, tyle że trzeba umieć na nich grać. Była też mowa o tym, że w lesie w tym momencie jest ok. 40 myśliwych i na tym polowanie z pewnością się nie kończy.

Taka to cicha muzyka była słyszalna w niedzielę, 10 maja,  w czasie wyborczej ciszy.

Co warzywniak ma do wyborczego zdjęcia opisującego artykuł? Właściwie nic...

Może to widok biało-czerwonych barw na urnach, może szeroki wachlarz nazwisk do skreślenia na wyborczej karcie tak podziałał, że mężczyźni zaczęli zastanawiać się nad prozą życia, jaką są ceny w spożywczaku...

Powróciły echem konspiracyjne pomysły, przypomniały się obejrzane w filmach przygodowych wątki konspiracyjne. Duch w narodzie nie ginie.

To była zaledwie nagonka. Prawdziwe polowanie za dwa tygodnie! Jaką „zwierzynę” będą próbowali ustrzelić wtedy Polacy – dowiemy się pewnie już w poniedziałkowy poranek...

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy