GN 3/2019 Archiwum

Modlitwa i kwiaty dla mam

W parafii bł. Czesława Dzień Matki poprzedzi nowenna.

Parafia bł. Czesława w Opolu zaprasza po raz trzeci do udziału w nowennie przed Dniem Matki. – Modlitwy rozpoczną się w najbliższą niedzielę (17 maja) w czasie nabożeństwa majowego o 17.30, a potrwają do poniedziałku 25 maja – wyjaśnia ks. wikariusz Wojciech Janus.

– Każdego dnia o 17.30 będziemy wyczytywać imiona matek, polecając je Bogu przez wstawiennictwo św. Gianny Beretty Molli – dopowiada ks. W. Janus.

Aby wziąć udział w nowennie, należy pobrać specjalną kartę – laurkę. Jedną jej część trzeba złożyć w kościele, a drugą ofiarować swojej mamie. – Można również złożyć swój dar na kwiaty. Chcemy, aby każdą omodlaną mamę symbolizował jeden kwiat w kompozycji na ołtarzu – tłumaczy duszpasterz.

26 maja o 17.30 odprawione zostanie nabożeństwo majowe w intencji matek, a o 18.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. za żyjące i zmarłe matki polecone w nowennie. Okolicznościowe kazanie wygłosi ks. Zbigniew Bienkiewicz.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy