Nowy numer 50/2018 Archiwum

Wyjątkowa noc w muzeach

34 punkty programu czekają na tych, którzy wybiorą się 15 maja na Noc Muzeów. Wstęp bezpłatny.

Ósma już Noc Muzeów w Opolu rozpocznie się w najbliższy piątek (15 maja). W siedmiu muzeach przygotowano dla widzów atrakcje różnego typu: warsztaty, pokazy, wykłady, projekcje i spektakle.

Atrakcji jest naprawdę do wyboru do koloru: od przejażdżki zabytkowym autobusem marki „Jelcz” (popularnym „ogórkiem”), po refleksje na temat snów i majaków w ujęciu Schopenhauera czy Freuda.

Muzeum Wsi Opolskiej, które w tym roku koordynuje opolską Noc Muzeów, przygotowało nocne scenki z życia mieszkańców dawnej śląskiej wsi (m.in. zielarki, kowala, krawca, karczmarza i księdza). Muzeum Śląska Opolskiego zaprezentuje m.in. blok pt. „Sen nocy letniej”.

Noc zacznie się już o godz. 16 i potrwa do 24.00. Wstęp do wszystkich muzeów jest bezpłatny. Szczegółowy program do pobrania w załączniku poniżej.

Natomiast w sobotę 16 maja od godz. 18 do 24 w ramach akcji „Noc muzeów” będzie można za darmo odwiedzić JuraPark w Krasiejowie oraz tamtejszy Park Nauki i Ewolucji Człowieka.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy